Copy

Burcu Yankın'ın İlk Albümü Jî/Mother-Root Müzik Marketlerde ve Tüm Dijital Platformlarda!

Burcu Yankın kendi beste ve Kürtçe sözlerinden oluşan ilk solo albümü Jî/Mother-Root ile müzikseverlerle buluşuyor. 

Üniversite yıllarında müzikle aktif olarak ilgilenmeye başlayan sanatçı Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü’nde vurmalı çalgılar ve akustik gitar çaldı, vokalistlik yaptı. Sonrasında Kardeş Türküler projesinde vokalist ve perküsyonist olarak çalıştı; Birol Topaloğlu, Mikail Aslan, Erkan Oğur, Miraz gibi birçok sanatçı ile farklı müzik projelerinde yer aldı.

BGST Records etiketiyle yayınlanacak albüm yıllardır müzik ve edebiyatla birikmiş bir deneyimin öyküsü. Albümün adı anakök anlamına geliyor, hayatın içinden bir yolculuğu anlatıyor Jî.

Burcu Yankın'ın kendi sözleriyle:

“İlk solo albümüm Jî. Kendi ezgilerim, kendi sözlerim. Bu nedenle ayrı bir değeri var benim için. Müzik yolculuğumda heyecanlı, bir o kadar da huzurlu bir durak gibi... 

Şarkılarım Kürtçe. Anadilim olmayan, sonradan öğrenmeye çalıştığım ama köklerimde güçlü dalları olan bir kültürün dilinde. Belki de uzak düşürüldüğüm, doğuştan tanıma şansına sahip olamadığım Kürtçe ile biraz çekingen de olsa bir buluşma çabası Jî.

Kısacası benim kendi hikâyem. Büyük bir şehrin ortasında, bir sürü başka hayatla iç içe geçmiş bir hikâye bu. Mülteciliği, yalnızlığı, kırılgan aşkları, dirençli âşıkları, kalabalık sokakları, yolcuları anlatıyor. Kürtçe anlatıyor. Her bahar yeniden uyanan asi köklü bir çiçek için…”

Basın Bülteni
Copyright © BGST Records, All rights reserved.
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
BGST Records · Tomtom Mahallesi · Istanbul 34433 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp