Speciaal voor u: een extra uitgave van de nieuwsbrief Vrienden voor het leven. Omdat de vriendenbijeenkomsten vanwege corona noodgedwongen zijn geschrapt zocht het bestuur van de stichting Vrienden van Expertisecentrum Euthanasie (VvEE) naar andere manieren om contact met u te houden. Bijvoorbeeld door deze extra nieuwsbrief, waarin we een vriendenbijeenkomst nabootsen. Deze nieuwsbrief heeft u al eerder eenmalig op papier ontvangen. Mocht u vrienden, familieleden of buren hebben, waarvan u denkt dat zij het werk van Expertisecentrum Euthanasie ook een warm hart toedragen, geef hen dan alstublieft de papieren versie van onze nieuwsbrief door of vraag informatiemateriaal op via vrienden@expertisecentrumeuthanasie.nl.
|
|
|
"Het team van Expertisecentrum Euthanasie heeft alles zorgvuldig voorbereid"
Liever waren ze al dood geweest. Jan (93) neemt het zichzelf nog altijd kwalijk dat hij geen zelfdodingspillen heeft kunnen bemachtigen. Nu hij net als Anje (91) ongeneeslijk ziek is, krijgt het echtpaar euthanasie. Duo-euthanasie komt steeds vaker voor in Nederland.
|
|
Sonja Kersten nieuwe bestuurder Expertisecentrum Euthanasie

Expertisecentrum Euthanasie heeft een nieuwe bestuurder: Sonja Kersten (46). Zij volgt Steven Pleiter op, die op 1 oktober 2020 zijn functie heeft overgedragen. Pleiter was vanaf de oprichting in 2012 bij het expertisecentrum – toen nog Levenseindekliniek – betrokken. Hij gaat met pensioen. Kersten was eerder kwartiermaker voor het project Persoonlijke Gezondheidsomgevingen (PGO) van PatiëntenfederatieNederland. Daarvoor was zij directeur van de beroepsvereniging Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland (V&VN) en vervulde zij diverse directeursfuncties bij het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL, het kennis- en kwaliteitsinstituut voor de oncologischeen palliatieve zorg). Ze studeerde medische biologie aan de Universiteit Utrecht. “Kersten heeft ruime bestuurlijke ervaring binnen het domein van de gezondheidszorg en beschikt over een groot, relevant netwerk”, aldus Bas Schreuder, voorzitter Raad van toezichtExpertisecentrum Euthanasie. “Haar persoonlijkheid past goed bij onze organisatie. Wij zijn ervan overtuigd dat zij de juiste persoon is om de koers van het expertisecentrum verder uit te zetten.”
“Ik ben blij en trots dat we in een land leven waar euthanasie wettelijk mogelijk is, op voorwaarde dat het zorgvuldig gebeurt”, zegt Kersten.“De begrippen zorgvuldig en zorgzaam zijn ontzettend belangrijk voor het expertisecentrum; ze passen ook heel goed bij mij. Ik heb er zin in!”
|
|
|
Terugblikken en vooruit kijken

Het is een vast onderdeel van de vriendenbijeenkomsten: de bestuurder van Expertisecentrum Euthanasie, vertelt over de ontwikkelingen bij het expertisecentrum. Scheidend bestuurder Steven Pleiter praat u voor de laatste keer bij.
Lees meer
|
|
|
Column Simon Groen
Simon Groen, arts bij Expertisecentrum Euthanasie, schrijft over zijn afwegingen om de 97-jarige meneer W. te helpen.
Citaten van ondraaglijkheid
“Heerlijk, fantastisch, graag!” Hij heft beide armen op, misschien zoals hij ooit deed toen hij als trouw supporter van Ajax een doelpunt van Cruijff vierde. Maar dat is lang geleden. Het gaat nu niet over scoren, of misschien toch wel: het gaat over de euthanasie die hij al zo lang wil en die hij nu kan krijgen, heb ik hem net verteld. Want we hebben het hele traject afgelegd. De verpleegkundige en ik hebben langdurig met hem gesproken, alle informatie gewogen, vastgesteld dat hij wilsbekwaam is, vrijwillig en weloverwogen tot zijn besluit is gekomen en zowel uitzichtloos als ondraaglijk lijdt.
Leer meer
|
|
Lezersvragen
In de vorige nieuwsbrief hebben we u opgeroepen om uw vragen naar ons te mailen. Dat deed u volop. Veel vragen worden hier beantwoord door Expertisecentrum Euthanasie. Staat uw vraag er niet bij? Dan ontvangt u binnenkort persoonlijk antwoord van ons.
Lees meer
|
|
|
Dankzij uw hulp kunnen we deze projecten realiseren
De stichting Vrienden van Expertisecentrum Euthanasie (VvEE) staat garant voor de continuïteit van het expertisecentrum. “We zijn een vangnet in moeilijke tijden”, zegt bestuurslid Trudy van den Berg. “Door de patiëntenstop gedurende de zwaarste corona-maanden bleek dat ook daadwerkelijk hard nodig.” Maar de vrienden doen meer, zoals het financieren van projecten van Expertisecentrum Euthanasie die niet door de zorgverzekeraars worden vergoed. “Uw steun is onmisbaar en we kunnen nog veel meer vrienden gebruiken.”
Lees meer
|
|
Volg Expertisecentrum Euthanasie
Wilt u op de hoogte blijven van nieuws van Expertisecentrum Euthanasie? Volg ons op LinkedIn en Twitter. Hier worden regelmatig berichten, interviews en achtergronden gedeeld. Houd ook de website in de gaten. De vrienden hebben een eigen pagina.
|
|
|
|
|