Copy
Zobrazte si newsletter v prehliadači

Newsletter AVS 5/2020

Asociácia vodárenských spoločností prináša svojim členom prehľad najnovších a najzaujímavejších tém z oblasti vodného hospodárstva za posledné obdobie. 

50. výročie SEVAK-u
 

Tento rok oslavujú Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a.s. Žilina 50.výročie svojej existencie. V rámci okrúhleho jubilea bol vytvorený krátky dokumentárny film, v ktorom sa objavujú doležité míľniky z histórie fungovania spoločnosti. Takisto vyšla aj knižná poblikácia s rovnomenným názvom 50 ROKOV VODÁRNÍ A KANALIZÁCIÍ NA SEVERNOM SLOVENSKU 1970 – 2020. OD SPOMIENOK K SÚČASNOSTI. Celej spoločnosti blahoželáme k jubileu a do ďalších rokov prajeme veľa úspechov!
 

Správna rada AVS
 

Dňa 8.októbra 2020 sa v Banskej Bystrici zišla správna rada AVS už na štvrtom zasadaní v roku 2020. Jedným z bodov rokovania bolo poverenie kancelárie AVS spracovaním podnetov k dokumentu "Moderné a úspešné Slovensko". Zoznam aktuálnych projektov VS bol spracovaný a zaslaný podpredsedovi vlády a ministrovi financií SR Ing. Eduardovi Hegerovi. Správna rada takisto schválila uznesenia zo zasadania Ekonomickej komisie AVS súvisiace s predložením podnetov AVS k zlepšeniu regulačnej politiky, ako aj zriadenie mediálneho fondu AVS.


 

Projekt Cherson pokračuje


Aj napriek kritickej situácii ktorú priniesla pandémia koronavírusu, projekt rozvojovej spolupráce SR z programu Slovakaid SAMRS/2019/VP/1/2 „Zdravá voda pre Cherson“ naďalej pokračuje. Zariadenie na výrobu chlódioxidu je na Slovensku pripravené na preskúšanie. Vzhľadom na súčasnú situáciu sa plánuje jeho zavedenie do prevádzky v meste Cherson zrealizovať on-line formou.

 

EurEau - nová publikácia


Európsky zväz národných vodárenských asociácií - EurEau -  vydal  nedávno novú publikáciu The governance of water services in Europe. Nová ročenka prináša pohľad na súčasné riadenie vodárenstva v Európe spolu s aktuálnymi dátami od jednotlivých európskych poskytovateľov služieb pre dodávky vody a odpadové vody. Publikácia je vydaná v anglickom jazyku a je zverejnená aj na našej webovej stránke www.avssr.sk
 
Webová stránka AVS
Email
Copyright © 2020 Asociácia Vodárenských Spoločností, Všetky práva vyhradené.

Kontaktujte nás na:
Asociácia vodárenských spoločností
Nevädzova 5
Bratislava 821 01

+421 915 392 791
bujnacekova@avssr.sk

Nezobrazujú sa vám správne naše newslettre?
Môžete si zmeniť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odoberania nášeho newsettra
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Asociácia Vodárenských Spoločností · Nevädzova 5 · Bratislava 82101 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp