Copy
Zobrazte si newsletter v prehliadači

Newsletter AVS 6/2020 november

Asociácia vodárenských spoločností prináša svojim členom prehľad najnovších a najzaujímavejších tém z oblasti vodného hospodárstva za posledné obdobie, poznačené hlavne pandémiou. Pozrite si Dotazník dopadov celoplošného testovania na jednotlivé VS. Vypočujte si aj nový mediálny výstup v podobe podcastu, týkajúci sa zlepšovania podnikateľského prostredia na Slovensku. 

Rozvojové projekty pre VV, VK a ČOV
 

V rámci spracovania programového dokumentu "Moderné a úspešné Slovensko", do ktorého vláda SR zaradila rozvoj a trvalú udržateľnosť infraštruktúry VV a VK, zaslala AVS ministrovi financií SR Eduardovi Hegerovi zoznam pripravených rozvojových projektov pre verejné vodovody, kanalizácie a ČOV so základnou špecifikáciou cieľa projektu, lokality, stavu rozpracovania a potrebného finančného krytia. Minister financií prijal tento návrh investičných aktivít VS s nadšením a vyjadril sa o ňom nasledovne:"Takto prehľadne a jasne spracované materiály je presne to, čo vláda potrebuje, aby sa čo najrýchlejšie mohol naštartovať proces plnenia cieľov programového dokumentu!"
 

AVS v podnikateľskom podcaste
 

Vedúca kancelárie AVS Ivana Mahríková prijala pozvanie do podnikateľskom podcastu od A po AZZZ. Hlavnou témou rozhovoru bola prevádzka verejných vodovodov a verejných kanalizácií počas núdzového stavu, jeho dopad na vodárenské služby a samotné tržby. V súvislosti s cenami vodného a stočného sa hovorilo aj o prístupe Regulačného úradu k cenotvorbe v oblasti dodávky vody verejným vodovodom a odvádzania a čistenia odpadových vôd. Spomenutý bol aj Národný integrovaný reformný plán súvisiaci s rozvojom vodárenskej infraštruktúry. Celý rozhovor z podcastu si môžete vypočuť na nasledujúcich linkoch:
Anchor:
https://anchor.fm/azzz0/episodes/Podnikatesk-podcast-od-A-po-ZZZ-o-vodrenstve-v-ase-koronakrzy-emmm4d
 
Spotify:
https://open.spotify.com/episode/1q6JuMHoybx5DAlYjLZjS8
 
Soundcloud:
https://soundcloud.com/richard-kvas-ovsk/podnikatelsky-podcast-od-a-po-zzz-s-ivanou-mahrikovou
 
Google Podcasts:
https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy8zODVkYTNlNC9wb2RjYXN0L3Jzcw/episode/Y2FkZDRkYWItODE2Zi00YTFiLTg4M2MtNjYxMzU0OWM2YjA1?sa=X&ved=0CAUQkfYCahcKEwjwg9-snY7tAhUAAAAAHQAAAAAQAQ
 
 

Dotazník - Dopady celoplošného testovania na VS

 V súvislosti s nedávnym celoplošným testovaním, AVS zaslala vodárenským spoločnostiam dotazník, v ktorom zisťovala jeho dopady na prevádzku vodárenských spoločností. Dotazník si môžete pozrieť v prílohe.


Dotazník
Webová stránka AVS
Email
Copyright © 2020 Asociácia Vodárenských Spoločností, Všetky práva vyhradené.

Kontaktujte nás na:
Asociácia vodárenských spoločností
Nevädzova 5
Bratislava 821 01

+421 915 392 791
bujnacekova@avssr.sk

Nezobrazujú sa vám správne naše newslettre?
Môžete si zmeniť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odoberania nášeho newsettra
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Asociácia Vodárenských Spoločností · Nevädzova 5 · Bratislava 82101 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp