ARS Kunstilinnak. JAANUAR 2022

KUUSPU & SAAREMÄEL: body slam / ihu ramm
Keithy Kuuspu ja Liisa Saaremäel koostöös Mihkel Maripuu ja Tarvo Porrosoniga
ARS Projektiruum 10.–15.01.2022 (1218)

Esietendus 8. jaanuaril 2022 kell 19, näituse avamine kell 20.30.
Etendused: 11/12/14/15. jaanuaril kell 19. Kestus: 60’
14.01 etendusele järgneb artist talk.
Näitus on TASUTA! Etenduste piletid


„body slam / ihu ramm“ on installatiivne näitus-lavastus. Päevasel ajal funktsioneerib ruum iseseisva installatiivse näitusena, kuid viiel valitud õhtul aktiveerivad etendajate kehad ja heli ruumi ning näitusest saab etendus. Kaks naist, kes ei ole huvitatud saavutamast kindlust ei lavalises ega sotsiaalses sfääris, uurivad materjali ja keha vahelist suhet ning materialiseerivad seeläbi haprust. Kaks keha ja savi - oma olemuselt samaaegselt nii haprad kui tugevad - on asetatud dialoogi ruumis, kus kogemus loob läbi interaktsiooni uusi kogemusi, materiaalsus kannab endas küsimust ja teod loovad teoseid. Tekivad võimalused kokkupõrkeks, juhuseks, igikestvaks materjali konstrueerimiseks ja dekonstrueerimiseks. On süsteem, on juhus, on mehaanika, on sõnad ja heli, kildude ja korrapärana. Ootamatus tekitab haprust.

Kunstnikud: Keithy Kuuspu, Liisa Saaremäel. Helikunstnik: Mihkel Maripuu. Tehnilised lahendused: Tarvo Porroson. Graafiline disain: Cristopher Siniväli. Fotod: Gabriela Leopard.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Eesti Kunstiakadeemia üliõpilasesindus, Eesti Kunstnike Liit.

Rohkem infot

ARS Showroom #034: Taavi Suisalu "ÜAM 1741:1 Aj"
12.–31.01.2022 (ER 1218

Fragment projekti “Kunstnik ja teadlane kogudes” egiidi all valminud näitusest “Datafanta”, mis tõukus Tartu Ülikooli ajaloomuuseumi kogudest ning leidis aset Tartu Ülikooli kunstimuuseumis. Näituse keskmes on meeltega praktiliselt tajumatu, tähtsusetu osake antiikaja linna varemeist ja selle üleelusuurune kujutis, mis küsivad maailma vaatamise kohta mudelite vahendusel ning ühtlasi narratiivi rolli järele arhiveerimise ja teaduse protsessides ning datafikatsioonide teisenemisel datafiktsioonideks. 

Taavi Suisalu sünteesib miniatuurseid utoopiaid, mis toimivad üheaegselt nii tehnilises, metafoorses kui ka poeetilises plaanis. Tema interaktiivsed installatsioonid, performatiivsed situatsioonid ja kuraatorprojektid seovad ajaloolist kaasaegse mõttelaadiga ning aktiveerivad perifeerseid alasid kummastavateks kohtumisteks.
Rohkem infot
Lembe Ruben "Distants"   
ARS Projektiruum 19.01.–7.02.2022
 
Loovad protsessid on inimese loodul ja looduses sarnased. Olemise struktuur mikrotasandist kuni vaimse tasandini on skemaatiliselt sarnane. Selle struktuuri moodustavad osakeste vahelise distantsi omadused. Väike tiheduse muutus mustris võib koodi täielikult muuta – see on loomise imeline olemus.

Teoses on oluline koht sellel, mida ei ole. Tervik kujuneb pausidest rütmide vahel, aga ka ärajäänud kihtidest, sõrendatud struktuurist – jäävad vaid vihjed. Täiuslik teos on nagu auklikuks kulunud pitskardin – me tajume mustri järgnevust, kuigi ei näe puuduvaid kohti. Me tajume midagi, mida ei ole. Struktuuritaju meie peas taastab puuduvad mustrid. See muudabki teose nauditavaks, sest ülesanne on ajule lihtne.
Rohkem infot
Katrin Väli "Kasvab tagasi lindudeks" esitlus
ARS Stuudio 98
20.01.2022 kell 18.00
 
Katrin Väli esitleb möödunud aasta lõpu poole ilmunud valikkogu „Kasvab tagasi lindudeks“ ja tähistab koos Laura Põlluga 2020. aasta kevade koroonaehmatuse aegu ilmavalgust näinud raamatut „Aheraine laul“, kus kohtuvad ja suhtlevad Laura kunst ja Katrini luuletused. Esitlusel kõneleb Carolina Pihelgas raamatu koostamisest ja vestleb Katrin Väliga. Laura Põld räägib, kuidas sündis „Aheraine laul“. Muusikat teeb Juhan Vihterpal, luuletusi loeb Jaakko-Priidik Hallas, kes mängib hiljem ka plaate.

Carolina Pihelgas on valikkogu järelsõnas kirjutanud: „Maailm me ümber on püsimatu ja loodust ei saa lõplikult allutada, isegi mitte inimkeele kirjeldustele – midagi läheb ikka kaotsi, jääb tõlkimatuks või loetamatuks, justkui tiivalöökide jäljed taevas. Igatahes on loodus (täpselt nagu luuletusedki) olemas üksnes iseenda jaoks ja iseenese pärast. Inimene võib küll proovida seda mõtestada, aga temagi pilk on piiratud, jääb samamoodi mõistatuseks, tabamatuks.“

„Kasvab tagasi lindudeks“ (kirjastus Ilmamaa) on kujundanud Maris Kaskmann, „Aheraine laulu“ (Tartu Kunstnike Liit) Aadam Kaarma. Raamatute väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.
Rohkem infot
ARS Tarbekunstigalerii: talvine näitusmüük   
1.11.2021–31.01.2022 (ER 1218

Talvine näitusmüük ARSi Tarbekunstigaleriis jaanuari lõpuni.
Avatud uus väljapanek keraamikat, esindatud 24 autori tööd. Osalevad kunstnikud: Reeli Haamer, Kärt Seppel, Kersti Karu, Liis Selder, Maarika Saareleht, Merike Hallik, Külli Kõiv, Anne Türn, Ann Nurga, Marget Tafel-Vahtra, Annika Teder, Dagmar Martin, Viive Väljaots, Maarja Tänav, Urmas Puhkan, Eva Berg, Mariana Laan, Rita Randmaa, Triin Lehismets, Kairit Mäeots, Johanna Tamm, Aigi Orav, Nga Man Chan, Henriette Tugi- Nuusberg.
Rohkem infot
Foto: Anne Türn

ARS Tarbekunstigalerii: Kersti Karu näitus "Taldrikute lugu"
1.11.2021–31.01.2022 (ER 1218
Kersti Karu väike näitus "Taldrikute lugu" ARS Tarbekunstigaleriis annab ülevaate erinevatel aegadel tehtud dekoratiivsetest taldrikutest, mis kunstnikul veel alles on. Võib öelda, et igal neist on oma lugu – mõte, idee või tunne, mida kunstnik on püüdnud keraamilistel taldrikutel edasi anda kujutatud pildi ning glasuuride ja keraamikavärvide abil. Väljapanekuga tähistab Kersti Karu 50. aastat tööaastat ARSis keraamikuna, möödunud aasta detsembrikuus täitus kunstnikul ka 75. tähtpäev.
Rohkem infot

ARS küsib, kunstnik vastab

Merike Hallik (1965) on keraamik, kes on oma loomingus keskendunud portselanist ja kondiportselanist unikaalobjektide loomisele, samuti kõrgkuumuskeraamikast tarbevormidele. Loe kunstniku mõtetest ning tutvu tema loominguga meie lühiintervjuude seerias: ARS küsib, kunstnik vastab.

Merike Halliku töid saab osta ARSTarbekunstigaleriist, pood.arsfactory.ee ja kunstniku ateljeest.

Koolitused ja kursused

Jaapani köite töötuba Köitegaraažis. Lisaks sushi- ja samuraikultuurile on Jaapani traditsioon rikas ka köitekunsti poolest – jaanuarikuu pühendame klassikalisele jaapani paarislehelisele köitele.

NB! Viiel kolmapäeval jaanuarist maikuuni on igal korral uus teema. Kogu neli templit ning saad maikuu töötoa kauba peale!

Rohkem infot

ARS Keraamikakeskus: potikedral treimise kursus. Kasutame kõrgkuumussavi ning -glasuure. Varasem saviga töötamise kogemus pole oluline – tarvis on vaid julget pealehakkamist. Oodatud on ka juba varem treimist proovinud huvilised. Juhendaja Triin Lehismets.

Rohkem infot

ARS Keraamikakeskus: keraamikakursused täiskasvanutele (algajad). 
Kursusele on oodatud kunstihuvilised, kellele meeldib oma kätega midagi valmistada. Alustame põhitõdedest, teeme tutvust erinevate savi vormimise (savitombust vormimine, ribatehnika, saviplaaditehnika) ning glasuurimise tehnikatega.  
Rohkem infot

ARSi kunstnike tegevus

Laura Põld, Adam Ubert, Legion "Globaalsed kriisid, lokaalsed suhted"  
Easttopics, Budapest 15.12.2021–2.04.2022

"Globaalsed kriisid, lokaalsed suhted" ("Global crises, local relationships") (kuraator Fruzsina Kigyos) uurib värskeid kaasaegseid kunstnikupositsioone ja keskendub isiklikele narratiividele, mida uuritakse läbi kollektiivse kriisi objektiivi ja suhete keskkonnaga. Näituse eesmärk on rõhutada erinevate teadmiste säilitamise ja jagamise olulisust ning panna meid oma arusaamu tulevikust ümber hindama.
Rohkem infot

Avasta ja külasta ARSi majalisi!

ARS Portselan (peahoone 4. korrus) ER 1017; tel. 6558331
Skizze ARS (hoovimaja) – ER 1018 (paus 13.0013.30), L 1015; tel. 6595550
Q Kohvik (peahoone 2. korrus)  ER 1016 toit ka kaasavõtmiseks!

ARS kunstilinnakus tegutseb üle 100 kunstniku, disaineri ja loovettevõtte!

Korralda oma üritus ARSis! 

ARS Kunstilinnaku keskuses saad rentida ruume oma üritusteks ja ettevõtmisteks, vaadata näitusi ja osta kunstiteoseid, tegutseda töötubades, tellida kunstikoolitusi ja kohtuda kunstnikega.
Ruumides on kaasaegne esitlustehnika, hea valgustus ja korralik ventilatsioon; järgime tervishoiuameti jm ettekirjutusi, vajadusel toimub külastajate hajutamine ja kontaktpindade desinfitseerimine.
NB! Ruumide rentimisel soodustused püsiklientidele, ARSi majalistele ja EKLi liikmetele; erihinnad ja -kokkulepped kunstiprojektidele ning pikemaajaliseks rendiks.

Tutvustame hea meelega ARSi võimalusi ning aitame leida lahendusi erinevatele kunstiküsimustele: võta meiega julgesti ühendust!

ARS Kunstilinnak

ARS tarbekunstigalerii, Galerii 125 ja showroom on avatud
E–R 12–18.

Kontakt
pood.arsfactory.ee
E-pood väljastab kaupu galeriist kokkuleppel ja kontaktivabalt 
Eesti Kunstnike Liit viis aastatel 2017-2019 
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toetusel 
ellu projekti „Avatud ARS“, mille keskmes oli
promotsiooni- ja koolituskeskuse, projektiruumi 
ning keraamikakeskuse väljaarendamine 
legendaarse kunstikombinaadi ARS 
(Pärnu mnt. 154, Tallinn) peahoones ning 
erinevate loomemajanduslike programmide
ja teenuste arendamine. 
Täna tegutseb ARS kunstilinnakus juba enam kui 100 kunstnikku, disainerit ja loovettevõtet. Kunstilinnaku missiooniks on pakkuda neile loomeruumi ja tuge loomingu teostamiseks, eksponeerimiseks ja rahvusvahelistumiseks, toetada loojate erialast arengut ja ettevõtlikkust.
Ars kunstilinnak
Ars kunstilinnak
Arsfactory.ee
Arsfactory.ee
Ars_kunstilinnak
Ars_kunstilinnak
E-pood
E-pood
Copyright © 2022 ARS Kunstilinnak
Soovite muuta, kuidas kirjad laekuvad?
Muutke oma eelistusi või eemaldage oma e-mail sellest listist või liituge uudiskirjaga.

Email Marketing Powered by Mailchimp