Copy
Zobrazit e-mail v prohlížeči
Zveme Vás a zároveň děkujeme za přeposlání dalším zájemcům o toto téma.

Komunikace o smrti a umírání v sociální práci

Náhradní termín za zrušený březnový kurz
Kurz je určen sociálním pracovníkům, kteří se chtějí ujistit o svém postavení a kompetencích v rámci multidisciplinárního týmu a dalším zájemcům o toto téma.
Setkáváte se ve své praxi s klienty na sklonku života? Je pro vás obtížné sdělovat těžká témata? Nejste si jistí, jak začít? Nebojte se s klienty hovořit o smrti a umírání.

Na kurzu se dozvíte:
  • jak komunikovat a doprovázet klienta závěrečným obdobím života,
  • jak komunikovat s jeho rodinou.
V závěrečné části se pak budeme věnovat vlastní sebereflexi.

Kurz proběhne interaktivní formou cvičení a kazuistik, kde si ukážeme jednotlivá úskalí komunikace. Zaměříme se na případy z vaší praxe
KDY: 3. 9. 2020 od 9:00 do 14:30
KDE: Centrum vzdělávání Mobilního hospice Ondrášek, Gurťjevova 459/11, Ostrava - Zábřeh
Cena: 850 Kč (Údaje k platbě Vám budou zaslány do několika dní po přijetí přihlášky.)
Mgr. Veronika Staňková, vedoucí psychosociální péče Mobilního hospice Ondrášek
 
Vystudovala Ostravskou univerzitu, obor Sociální práce se zdravotnickým profilem a absolvovala pětiletý psychoterapeutický výcvik se zaměřením na psychoanalýzu a zkoušku profesní kvalifikace Poradce pro pozůstalé. Pracovala například v agentuře domácí péče v Irském Dublinu, kde se věnovala onkologickým pacientům. V Ondrášku pracuje od roku 2014. Věnuje se přednáškové činnosti v oblastech paliativní péče, je jednou z lektorek skupiny ELNEC - Centrum paliativní péče.
doc. PhDr. Radka Bužgová, poradce pro pozůstalé Mobilního hospice Ondrášek
 
Vystudovala obor sociální práce, získala doktorát v oblasti zdravotně-sociální péče. Pracovala jako sociální pracovnice v Ústavu sociální péče pro osoby s tělesným postižením, jako vedoucí Domovinky pro seniory a Stanice pečovatelské služby. Od roku 2006 působí jako odborný asistent v Ústavu ošetřovatelství a porodní asistence Lékařské fakulty v Ostravě. Absolvovala akreditovaný kurz Poradce pro pozůstalé. V Mobilním hospici Ondrášek pracuje od roku 2012 jako poradce pro pozůstalé. Věnuje se přednáškové činnosti v oblastech paliativní péče.

Kontakt:
Ing. Jana Pastrňáková
+420 601 585 419
projekty@mhondrasek.cz
Website
Facebook
Instagram
YouTube
Odhlásit se z odběru novinek